SPOŁECZNOŚĆ    login: hasło: zapamiętaj: REJESTRACJA | NEWSLETTER
wtorek, 18 września 2018 roku
Imieniny: Ireny, Irminy, Stanisława
regioportal.pl - rozwój lokalny i regionalny
dodaj do ulubionych podyskutuj na forum mapa portaluformularz kontaktowy
SZUKAJ W:  tekstach
szukana fraza:
występująca w:
w dziale:
autor:
sortuj według:
znajdujesz się w:
środa, 28 kwietnia 2010

Chopin, karuzela i Uchofony będą promować Małopolskę w Brukseli

polecany:  
  • aktualna ocena: 2.96/6
Facebook Twitter drukuj artykuł do PDF drukuj artykuł wyślij link do artykułu
rozmiar tekstu: powiększ czcionkę tekstu pomniejsz czcionkę tekstu

Koncert polskich pieśni i melodii ludowych, które mogły być inspiracją dla kompozycji Fryderyka Chopina. Ekspozycja małopolskich Uchofonów wraz ze specjalnie przygotowanym na tę okazję „Uchem Chopina”, ekspozycja interaktywnej, plenerowej wystawy „mega-zabawek” dla dzieci i dorosłych – to niektóre przedsięwzięcia, które będą promować region podczas wrześniowych „Dni Małopolski w Brukseli”. Jeden z elementów tej promocji – ogromne zabawki – mieszkańcy Krakowa i turyści będą mogli zobaczyć już na początku maja na bulwarach wiślanych w centrum miasta.

Jest to przedsięwzięcie adresowane do pracowników instytucji Unii Europejskiej, przedstawicieli organizacji regionalnych i lobbingowych w Brukseli oraz do mieszkańców stolicy UE. Celem tegorocznej edycji „Dni Małopolski w Brukseli” jest pokazanie regionu, który jak żaden inny w Polsce łączy, historię z nowoczesnością, Tegoroczna impreza zostanie przygotowany przez Małopolski Instytut Kultury, Departament Promocji i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego oraz Przedstawicielstwo Małopolski w Brukseli
Program został stworzony w oparciu o cztery wydarzenia, które nawzajem do siebie nawiązują. Punktem kulminacyjnym będzie koncert, który odbędzie się 15 września w Brukseli. Zostaną wykonane polskie pieśni i melodie ludowe, które mogły być inspiracją dla kompozycji Fryderyka Chopina. Oberki, kujawiaki, polki, krakowiak jak i wybrane odpowiednio zaaranżowane fortepianowe "Mazurki" Chopina będą grane na autentycznych instrumentach ludowych. Tematyka koncertu wpisuje się w tegoroczne obchody 200-lecia urodzin Fryderyka Chopina.
Koncertowi w Brukseli towarzyszyć będzie ekspozycja Uchofonów małopolskich (emitujących odgłosy m.in. hejnału mariackiego, zapalania lampy naftowej, odgłosy dochodzące z hali, gdzie pasą się owce, dźwięk trombity, brzmienia góralskich, żydowskich i cygańskich kapeli) wraz ze specjalnie przygotowanym na tę okazję „Uchem Chopina” - emitującym miniatury muzyczne kompozytora. Duża rzeźba w kształcie ludzkiego ucha zostanie wyposażona w mechanizm emitujący wybrane utwory kompozytora. Dodatkowo kompozycja będzie wyposażona w nadajnik bluetooth, umożliwiający pobranie 2-3 emitowanych kompozycji na aparat telefoniczny w postaci dzwonków mp3. Elementem ekspozycji będzie również multimedialne stanowisko internetowe prezentujące interaktywną mapę regionu z zaznaczonymi miejscami, z których pochodzą dźwięki emitowane przez rzeźby.
Kolejnym elementem „Dni Małopolski w Brukseli” będzie Wystawa „Rzecz Małopolska. Park Doświadczeń Kulturowych”. Ekspozycja interaktywnej, plenerowej wystawy „mega-zabawek” (m.in. karuzela, huśtawka, specjalne ławki dizajnerskie) dla dzieci i dorosłych została przygotowana jest przez Muzeum Etnograficzne im. Seweryna Udzieli w Krakowie w ramach drugiej odsłony festiwalu ETNODIZAJN. Po raz pierwszy wystawa zaprezentowana zostanie w dniach od 6 do 23 maja na Bulwarze Poleskim nad zakolem Wisły w Krakowie. Po drodze pojedzie do Tarnowa i Nowego Sącza. We wrześniu przeniesie się do Brukseli. Ma to być inspirująca zabawa z dizajnem i etnografią, stanowiąc oryginalną formę promocji regionu w Belgii.
Zaplanowano także zorganizowanie w Brukseli konferencji „Regiony Tworzą Świat – Walory Inwestycyjne Małopolski”, realizowanej przez Departament Gospodarki i Społeczeństwa Informacyjnego Urzędu Marszałkowskiego. Jej celem jest zaprezentowanie potencjału inwestycyjnego regionu organizacjom gospodarczym, przedstawicielom regionów partnerskich Małopolski, posłom do Parlamentu Europejskiego oraz korpusowi dyplomatycznemu. Spotkanie to stanowi część projektu Invest in Malopolska, wspólnego przedsięwzięcia Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego oraz Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego i Krakowskiego Parku Technologicznego promującego Małopolskę jako miejsce dobre do inwestowania. Jako świetne miejsce dla Wydarzeniu towarzyszyć będzie ekspozycja multimedialnej rzeźby „Małopolskiego Drzewa Inwestycji i Innowacji”.

polecam tekst:  
  • aktualna ocena: 2.96/6
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
ocena: 3.0 / 6 - głosowano 23 razy
liczba komentarzy do tego tekstu: 0

Do tej pory nikt jeszcze nie skomentował tego tekstu.
Możesz być pierwszy, wyraź swoją opinię.

  

Wrzesień 2018
PWŚCPSN
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Październik 2018
PWŚCPSN
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 
Czy znasz pojęcie:
Rada Gmin i Regionów Europy
Jest największą organizacją władz lokalnych i regionalnych w Europie (założona w 1950 roku), która reprezentuje krajowe stowarzyszenia miast, gmin i regionów z ponad 30 krajów. Z ang. Council of European Municipalities and Regions (CEMR) http:/ /www.ccre.org/ ... 
szukaj haseł na literę:
lub szukaj definicji słowa:
  
ZOSTAŃ NASZYM FANEM
Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!
© 2007-2018 RegioConsulting.pl
ISSN 1897-3639.